Zdobienie paznokci

Rynek usług i produktów do pielęgnacji, przedłużania i stylizacji paznokci rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, ponieważ coraz więcej kobiet decyduje się oddać swoje dłonie pod opiekę specjalistów Ci z kolei, mogą zaproponować swoim klientkom french, kolor lub zdobienia.

French to klasyka, paznokciowy evergreen. French się nie starzeje, bo zawsze znajdą się osoby, które cenią dyskretną elegancję i pragną naturalnie wyglądających, zadbanych paznokci. French sprawia, że dłonie wyglądają zdrowo i estetycznie.

Co odważniejsze panie decydują się na kolor. Paznokcie polakierowane, pokryte barwnym żelem lub akrylem rzucają się w oczy o wiele bardziej niż te biało-różowe. Oczywiście wiele zależy od wyboru odcienia, jednak kolorowe paznokcie są od klasycznego frencha bardziej intensywne i jednoznaczne, np. czarne kojarzą się z mrokiem, czerwone – z pożądaniem, białe perłowe – z niewinnością, jasnoniebieskie – z lekkością i żywiołem wody, itd. Kolorowe paznokcie to usługa dla kobiet, które wiedzą, czego chcą. Zdobienia wielu osobom niesłusznie kojarzą się z rozwiązaniami naprawdę radykalnymi. A tego typu stylizacja wcale nie musi być ekstremalna. Jeśli klientka zażyczy sobie delikatne małe kwiatki położone na french, albo poprosi o zatopienie niewielkiej cyrkonii w akrylu o jasnym odcieniu – nie będzie to nic szokującego. Co innego, gdy poprosi o czerwono-pomarańczowe języki ognia na czarnym tle. Wówczas jej paznokcie na pewno zostaną zauważone przez wszystkich.

Na tym właśnie polega urok zdobień – mają wprost niesamowity potencjał. Często są bardzo pracochłonne, bo istotny jest każdy szczegół, a praca odbywa się na niewielkiej powierzchni ograniczonej skórkami z jednej strony, a wolnym brzegiem paznokcia z drugiej. Jednak efekt jest zwykle porażający. Miniaturowe obrazki wypracowane dzięki wprawnej ręce, cierpliwości, precyzji i doświadczeniu, potrafią oczarować nawet największego paznokciowego sceptyka. Zdobienia przeznaczone są dla klientek z wyobraźnią, które nie boją się próbować nowych rzeczy, i które docenią wszystkie zachwycające detale.

 

Dodaj komentarz