Rodzaje manicure

Dłoń to najbardziej spracowana i zaniedbana część ciała. Wyposażona przez naturę w niewielką ilość gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, łatwo poddaje się agresywnemu działaniu czynników zewnętrznych. Podczas mycia dłoni skóra traci ochronną warstwę tłuszczu i wilgoci. Niszczą ja chemikalia i detergenty, wchodzące w skład środków czystości. Pod ich wpływem skóra dłoni staje się sucha, spierzchnięta, zaczerwieniona. Jesienią i zimą ręce są narażone na destrukcyjne działanie czynników zewnętrznych: zimnego wiatru, deszczu, śniegu, a w pomieszczeniach – suchego powietrza. Na dłoniach najczęściej widać oznaki starzenia, dlatego wymagają one systematycznego nawilżania i natłuszczania oraz specjalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Pielęgnacja dłoni to także używanie rękawic gumowych przy zmywaniu, sprzątaniu i częste stosowanie kremów do rąk.

Ozdobą wypielęgnowanych dłoni są zadbane paznokcie o regularnym kształcie, przy wyborze którego należy kierować się naturalną formą palca i płytki paznokciowej. Aby zachować raz nadany kształt paznokci i wypielęgnowane skórki, należy systematycznie, przynajmniej raz na tydzień, przeprowadzić manicure.

Nic tak nie odżywi skóry dłoni jak zabieg parafinowy, łagodzący stany zapalne, poprawiający krążenie i wzmacniający tkankę łączną. Zabieg parafinowy zalecany jest, gdy skóra dłoni jest popękana, przesuszona lub szorstka. Wraz z nim wykonujemy manicure tradycyjny, biologiczny lub aromaterapeutyczny. Manicure i lakierowanie paznokci to dwie bardzo dobre metody na ich ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.