Problemy z żelem

Przedłużanie paznokci, zarówno akrylem, jak i żelem, nawet specjalistom może nastręczać sporo trudności. Większość profesjonalistów boryka się z podobnymi problemami. Dlatego też w niniejszej publikacji opisano najczęściej pojawiające się kłopoty i sposoby radzenia sobie z nimi lub metody ich unikania:

1) łuszczenie się/odchodzeniu żelu

Przedłużając paznokcie musimy pamiętać o bardzo dokładnym przygotowaniu powierzchni naturalnego paznokcia. Przed nałożeniem żelu cały paznokieć powinien być pozbawiony połysku. Jeśli zaniedbasz matowienie płytki paznokcia, pominiesz ten etap lub wykonasz go niedbale, wówczas pod nałożony produkt będzie podchodziło powietrze. Problem ten może być również spowodowany „zalaniem skórek”. Jeśli produkt rozleje się na skórki, żel najprawdopodobniej będzie odchodził, nawet, jeśli paznokcie zostały przygotowane idealnie.

W przypadku, kiedy produkt wymaga zastosowania np. Bondera może zdarzyć się, że aplikowana jest jego zbyt duża ilość, co daje w rezultacie efekt odwrotny do zamierzonego, czyli żel odchodzi. W takich przypadkach zaleca się dłuższe utwardzanie produktu bądź oszczędniejszą jego aplikację.

2) żel nie utwardza się

Najczęstszą przyczyną nieprawidłowego utwardzania się żelu są po prostu słabe żarówki. Żarówki należy wymieniać co około 3000 przepracowanych godzin lub 9-12 miesięcy.

Problem ten może się pojawić również wówczas, gdy pracujemy z żelami o intensywnych kolorach, np. białymi, a zwłaszcza wtedy, kiedy paznokcie przedłużane są na nieprzezroczystej formie. W takich przypadkach zaleca się stosowanie form przezroczystych, nakładanie cieńszych warstw żelu i wydłużenie czasu utwardzania.