Problemy z akrylem

Akryl będzie miał odpowiednią konsystencję, jeśli zachowamy odpowiednie proporcje między liquidem a pudrem akrylowym. Wyprodukowanie liquidu, który można by stosować w dowolnych proporcjach i za każdym razem uzyskiwać znakomity rezultat, nie jest możliwe. To i kilka innych rzeczy musimy mieć na uwadze, by uniknąć problemów takich jak:

1) odchodzenie akrylu

Przy przedłużaniu paznokci bardzo dokładne przygotowanie powierzchni naturalnego paznokcia jest sprawą kluczową. Przed nałożeniem produktu cały paznokieć powinien zostać pozbawiony połysku. Jeśli zaniedbasz matowienie płytki paznokcia, pominiesz ten etap lub wykonasz go niedbale, wówczas pod nałożony produkt będzie podchodziło powietrze. Problem ten może być również spowodowany „zalaniem skórek”. Jeśli produkt rozleje się na skórki, akryl najprawdopodobniej będzie odchodził, nawet, jeśli paznokcie zostały przygotowane idealnie.

2) pęcherzyki powietrza/wydłużony czas schnięcia

Dzieje się tak w przypadku, kiedy akryl jest zbyt mokry, czyli, gdy na pędzelek zostanie nabrana za duża ilość liquidu. Niewłaściwe proporcje między liquidem a pudrem akrylowym, oprócz omówionych wcześniej kłopotów, mogą sprawić, że produkt będzie odchodził lub, że wykonany paznokieć będzie słaby.

3) pęcherzyki powietrza/brak przyczepności produktu

Akryl jest zbyt suchy. Spowodowane jest to faktem, że na pędzelek nabrana została za mała ilość liquidu. Mamy tu do czynienia z sytuacją analogiczną, jak w przypadku zbyt mokrego akrylu: tu również możemy spodziewać się odchodzenia produktu lub osłabionego paznokcia.