Kojąca terapia parafinowa

Praktyka gorącej terapii jest znana od wieków. Przez lata Rzymianie, Japończycy i narody innych kultur czerpali z niej korzyści. Jest ona stosowana przez lekarzy oraz fizjoterapeutów w leczeniu artretyzmu, zapaleniu torebki stawowej oraz jako relaks dla zmęczonych i opuchniętych stóp. Terapia parafinowa zmniejsza obrzęk mięśni i stawów. Ponadto lekarze stwierdzili, że daje lepsze rezultaty niż inne „gorące“ zabiegi.

Terapia parafinowa stosowana do zabiegów kosmetycznych, manicure, pedicure oraz do ciała zapewnia każdemu klientowi wyjątkowe doznania. Parafinowy manicure pozostawia skórę rąk miękką i wygładzoną; sprawia, że każdy klient czuje się spokojny, rozluźniony. Terapia parafinowa jest doskonała także do stosowania podczas zabiegu pedicure. Usługa ta relaksuje obolałe i zmęczone stopy, stymuluje krążenie oraz powoduje, iż wykonywany później masaż jest bardziej efektywny. Zabieg parafinowy może być stosowany również na twarz. Sprawia on, że skóra staje się miękka i idealnie nawilżona. Trzeba tylko pamiętać o dostosowaniu temperatury parafiny do delikatnej skóry twarzy.

Zabieg parafinowy na całe ciało może zostać wprowadzony jako dodatkowa usługa wykonywana w salonie. Zalecany jest on wtedy, kiedy zależy nam na głębokim rozluźnieniu mięśni oraz zmiękczeniu skóry. Nałożenie parafiny i owinięcie ciała folią powoduje powstanie minisauny. Terapeutyczne właściwości parafiny pomagają zmniejszyć napięcie i sztywność mięśni, poprawić krążenie oraz odżywić tkanki.

Ten wspaniały kojący zabieg dla każdej partii ciała przygotowuje się podobnie:

1. Zdezynfekuj skórę płynem antyseptycznym.

2. Wykonaj peeling skóry.

3. Nanieś na skórę oliwkę lub balsam

4. Sprawdź temperaturę parafiny na wewnętrznej stronie nadgarstka. Następnie zanurz w niej rozluźnioną dłoń lub stopę do wysokości nadgarstka lub kostki. W przypadku zabiegu na ciało nałóż parafinę pędzelkiem. Jeśli wykonujesz terapię parafinową na twarz stosując metodę paskową, zanurz pasek gazy w parafinie i nałóż. Do tego celu można użyć również maski z gazy.

Przy każdym zabiegu należy nałożyć 4-5 cienkich warstw parafiny.

5. Na dłonie i stopy załóż jednorazowe woreczki foliowe.

6. Na woreczki włóż ciepłe frotowe rękawice/skarpetki. Jeżeli wykonujesz zabieg na ciało, okryj je folią i ręcznikiem.

7. W zależności od części ciała, parafina powinna pozostać na skórze przez 8-20 minut.

8. Po upływie wskazanego czasu delikatnie wymasuj rękę lub stopę przez plastikowe woreczki ochronne, by „rozluźnić” parafinę. Następnie ściągnij parafinową rękawicę/skarpetkę. Z pozostałych części ciała ściągaj zastygłą parafinę dużymi płatami.

9. Pozostałości olejku lub balsamu wmasuj w skórę do całkowitego wchłonięcia.

10. Kończąc zabieg usuń dokładnie pozostałości parafiny, oczyść i wypoleruj paznokcie.

Zabiegi parafinowe są wspaniałym sposobem na poszerzenie oferty gabinetu kosmetycznego, zdobycie nowych klientów oraz osiągnięcie większych zysków. Osoba opuszczający salon po wykonanym zabiegu czuje się zrelaksowana i odprężona jak nigdy dotąd.