Aromaterapeutyczny manicure

Aromaterapia to metoda leczenia, w której wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne. Wprowadza się je organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) oraz przez skórę (masaż, kąpiel, kompres). Olejki eteryczne mogą działać antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, odprężająco, uspokajająco. Są to złożone, wonne, lotne, lipofilowe mieszaniny substancji, często wykorzystywane do produkcji środków leczniczych i kosmetyków.

Stylista paznokci może zaproponować swoim, zmęczonym fizycznie lub/i psychicznie, klientom aromaterapeutyczny manicure. Taka usługa jest postrzegana jako luksusowa, więc znacznie podnosi prestiż gabinetu, w którym się ją wykonuje.

Kolejność wykonywanych czynności zależy od tego, na jaki manicure, tradycyjny czy biologiczny, zdecyduje się stylista paznokci. Aromaterapeutyczny manicure tym różni się od pozostałych rodzajów tej usługi, że wykorzystuje aromaterapię. Można przygotować aromaterapeutyczną kąpiel, zrobić aromaterapeutyczny masaż, zapalić lampkę do aromaterapii. By zintensyfikować doznania klientów, dobrze jest dostosować olejki eteryczne do ich indywidualnych potrzeb.